Ajalugu

Usaldusväärne partner aastast 1993

Ajal, mil taastatud Eesti Vabariik hoogsalt toimetama hakkas, oli õige hetk luua tervet Eestit hõlmav metsavarumisettevõte, mis väärtustab kodumaist puitu.

1993. aastal asus Lemeks metsa varuma ja üles töötama Tartu, Jõgeva, Võru, Valga ning Põlva maakonnas. Samal aastal asutati näiteks Tartu Ülikooli Kliinikum, eetrisse läks esimene „Õnne 13“ ja loodi Eesti Muinsuskaitseamet.

Aasta hiljem alustasime saematerjali tootmisega. 1996. aasta lõpus rajasime Kundasse esimese puiduterminali, et eksportida paberipuud. 1997. aastal lõime tütarettevõtte Palmako, mille esimesteks toodeteks olid freesitud ümarpalkidest elumajad ja saunad.

1998. aastal ostsime metsamaterjali varumise ja metsakinnistute majandamisega alustanud A&P Metsa enamusaktsiad ning rajasime puiduterminali ka Paldiskisse. Tütarettevõte Palmako orienteerus ümber väiksemate freesprussist aiamajade seeriatootmisele.

2000. aastal  käivitasime Lätis metsamajandamisega tegeleva tütarettevõtte Baltic Forest ja Ojakülas ümarfreesitud puidust aiatooteid valmistava ettevõtte Imprest AS.

2002. aastal ostsime koos Rait ASiga Viiratsi Saeveski.

Aastal 2004, mil Eesti ühines nii NATO kui ka Euroopa Liiduga, ostsime tütarfirma A&P Mets vahendusel teravilja kasvatava Sakala Põlduri.

2005. aastal alustas Põlvamaal Himmastes tegevust sõrmjätkatud liimpuitkomponente tootev Pinest.

2006. aastal tootis Palmako esimesed kliendi soovi ning  projekti järgi valminud suuremad puitmajad.

2007. aastal alustas Palmakos tegevust ka liimpuidutsehh, mis võimaldab toota liimpuit-, duo-trio talasid ja liimpalki. Tänaseks on Kavastus asuvas liimpuidutsehhis võetud kasutusele innovaatiline tootmisliin, mis muudab tootmisprotsessi senisest tõhusamaks ja tänu rikkalikule tootevalikule ka kliendikesksemaks.

2009. aastal ostis Lemeksi sidusettevõte Viiratsi Saeveski  teise saeveski – Aegviidu Puidu ning 2012. aastal ka Viru-Nigula Saeveski. Kolm saeveskit tegutsevad tänaseks ühiselt Nordwood kaubamärgi all.

2013. aastal avas Palmako täisautomatiseeritud puidugraanulitehase ning avas uue tehase Põltsamaal.

2014. aasta sügisel valmis Tartus uus Lemeksi puidust peakontor, kus töötab umbes 100 inimest. Hoone toetub Palmako tehases valmistatud liimpuittaladele ja on suurepärane näide puitmaterjali võimalustest.

2017. aastal asutas Lemeks vineeritehase Estonian Plywood, mis alustas 2019. aastal Jõgevamaal Euroopa moodsaima sisseseadega tehases kasespooni ja vineeri tootmist.

2018. aastal jõudis lõpule Palmako ja Impresti ühinemisprotsess ning ühinenud ettevõte jätkab tegevust Palmako AS nime all.

Lemeks Grupp teeb omalt poolt kõik, et hoida keskkonda, kus igapäevaselt toimetame. Seepärast töötab alates 2018. aasta sügisest Palmako Kavastu tehases päikese-elektrijaam, mis katab umbes 10% sealse tootmise elektrienergia vajadusest.

Previous
Next
Close
Previous
Next